Wszyscy zwracamy uwagę na wygląd naszych aut – dbamy o ich czystość, nienaganny stan karoserii, regularne usuwanie skaz. Zdarza się, że co jakiś czas na lakierze pojawiają się spontanicznie zarysowania, które skutecznie można wyeliminować, jedynie korzystając z pomocy wykwalifikowanego lakiernika. To usługa bardzo kosztowna oraz czasochłonna, dlatego nie zawsze możemy się na nią zdecydować. Tańszą, ale też bardzo ciekawą alternatywą jest zmiana koloru auta za pomocą specjalistycznej folii.

Oklejanie całościowe – sposób na całkowitą odmianę wyglądu samochodu

Zastosowanie folii jest znacznie bardziej opłacalnym sposobem na zmianę koloru samochodu niż ponowne lakierowanie. Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się w przypadku osób, którym zależy na zakryciu drobnych defektów karoserii. Oklejanie całościowe auta to przede wszystkim zabieg bezinwazyjny oraz całkowicie odwracalny, przez co może być stosowany zarówno przez osoby, które tymczasowo chcą zmienić wygląd swojego samochodu, jak i na stałe.

Dzięki opcji doboru folii o właściwie dowolnym kolorze i fakturze, możliwości personalizacji auta są nieograniczone. Nie wolno zapominać o tym, że specjalistyczne folie stosowane w naszym zakładzie są bardzo odporne na czynniki mechaniczne, przez co sprawdzą się również jako sposób na zachowanie lakieru w nienagannym stanie. Okleina skutecznie zabezpiecza karoserię przed drobnymi, typowo parkingowymi zarysowaniami, ale też przed odpryskującymi kamieniami spod kół czy blaknięciem pod wpływem czynników atmosferycznych.

Grafiki reklamowe i identyfikacja marki

Folie do oklejania samochodów mogą być dowolnie dostosowane pod względem wyglądu. Nadają się do zadruku, przez co najczęściej wykorzystywane są przez właścicieli firmowych pojazdów do oznaczania floty logotypami czy grafikami reklamowymi. Taka praktyka może skutecznie pomóc w wyróżnieniu np. samochodów dostawczych, gdzie trwała, bardzo efektowna aplikacja naklejona na karoserię zwraca uwagę przechodniów oraz innych kierowców i wpływa na budowanie świadomości marki.