Trwałość folii do oklejania samochodów – wszystko co musisz wiedzieć
Niezwykle popularnym ostatnio sposobem zabezpieczania karoserii samochodowej jest oczywiście naklejenie na nią specjalnej folii. Sposób ten może być także traktowany niejako jako ozdoba samochodu. Folia może mieć bowiem różne kolory, a nawet indywidualne projekty nadruków i grafik. Decydując się właśnie na taką metodę przeprowadzenia metamorfozy, trzeba jednak wiedzieć, po pierwsze jak dbać o tak przygotowaną karoserię oraz rzecz jasne, jak przedłużyć trwałość znajdującej się na niej folii. Ta nie jest przecież dożywotnia! W tym wpisie postaramy się więc przedstawić Ci wszystkie najważniejsze informacje, które należy wiedzieć o trwałości folii do oklejania samochodów. Koniecznie czytaj dalej!
Okres trwałości folii – czy można go jakoś określić?
Na trwałość folii wpływa oczywiście wiele czynników. Producenci zazwyczaj podają, że średni czas trwałości jej może wynosić nawet do 10 lat. Ten okres może się jednak wydłużyć – przy właściwej pielęgnacji karoserii z pomocą odpowiednich środków i unikaniu różnych czynników, folia na samochodzie może cieszyć oko przez naprawdę długi czas.
Czynniki wpływające na trwałość folii do oklejania samochodów
Ta kwestia jest niezwykle szeroka. Z jednej strony, wpływ na żywotność folii na samochodzie ma oczywiście rodzaj wykorzystanego materiału. Warto inwestować w folie od renomowanych producentów – te reprezentują bowiem wysoką jakość wykonania i okleina ta doskonale „współpracuje” z karoserią. Inna kwestia to oczywiście powierzchnia, na której folia ma zostać umieszczona. Właściwe przygotowania pojazdy, czyli chociażby dokładne oczyszczenie go, odtłuszczenie i osuszenie mogą po pierwsze, ułatwić zaaplikowanie folii na karoserię. Po drugie z kolei, znacząco może wpłynąć na jej przyleganie do niej i trwałość. Jedną z istotniejszych kwestii jest również fachowe wykonanie usługi oklejania samochodu – tak odpowiedzialne zadanie należy powierzyć fachowcom, którzy doskonale znają się na tym temacie.