Folia samochodowa to jedno z popularniejszych w ostatnim czasie rozwiązań. Taki innowacyjny sposób oklejania karoserii pojazdu umożliwia ochronę jej przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także promieniowaniem UV, korozją czy drobnymi rysami. Warto jednak pamiętać, że pielęgnacja z auta z folią jest niezwykle ważna, jeśli chcesz zachować jego atrakcyjny wygląd i przedłużyć trwałość folii. W poniższym wpisie postaramy się udzielić Ci kilku wskazówek dotyczących tego, jak prawidłowo dbać o auto pokryte specjalną folią. Koniecznie czytaj więc dalej!

Utrzymanie pojazdu w czystości

Jedną z istotniejszych kwestii jest oczywiście regularne mycie auta. Kluczowe jednak w tym przypadku jest stosowanie do tego celu łagodnych detergentów samochodowych i miękkich narzędzi, takich jak gąbki czy rękawice z mikrofibry. Takie akcesoria pomogą Ci uniknąć zarysowań folii. Niezwykle ważne jest także mycie samochodu w odpowiednich warunkach pogodowych — należy unikać pełnego słońca i wysokich temperatur, ponieważ wtedy bardzo łatwo o powstanie plam i nieestetycznych zacieków. Mycie Twojego pojazdu powinno być zakończone opłukaniem go czystą wodą, aby pozbyć się wszelkich pozostałości detergentów.

Ochrona folii przed promieniami UV

Folia samochodowa ma chronić Twoją karoserię przed promieniami UV. Niestety długotrwałe jej narażenie na promienie słoneczne może być bardzo szkodliwe. Nieestetyczne blaknięcie czy zmniejszenie jej ochronnych funkcji to tylko dwa ze skutków. Aby tego uniknąć, warto zainwestować w detergenty ochronne, a które pozwolą Ci wzmocnić zabezpieczenie przed słońcem. Pojazd oklejony folią warto również stawiać w zadaszonych miejscach, które nie są narażone na działanie słońca.

Woskowanie!

Jedną z ważniejszych czynności podczas pielęgnacji większości aut oklejonych folią jest oczywiście woskowanie. Regularne woskowanie samochodu produktami dostosowanymi do tego typu oklein jest kluczowe dla utrzymania atrakcyjnego wyglądu folii. Woskowanie auta pomaga stworzyć warstwę ochronną, które dodatkowo ochroni Twój samochód i jego karoserię przed zarysowania, zabrudzeniami oraz zanieczyszczeniami. Dobierając jednak wosk, należy zwrócić uwagę, czy na pewno jest on przeznaczony do aut oklejonych folią samochodową. Produkt ten należy nakładać z pomocą delikatnych gąbeczek i szmatek, aby powłoka nie została naruszona czy zarysowana.