Oklejanie samochodu specjalną folią to bardzo precyzyjne zadanie – co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Dokładność w tym przypadku jest niezwykle ważna, ponieważ wpływa ona nie tylko na wizualny efekt, ale i trwałość naniesionego materiału. Ciekawi Cię jednak pewnie w jaki sposób można dopasować poszczególne elementy folii bez spowodowania niepotrzebnych szkód na powierzchni oryginalnego lakieru? Poniższy wpis będzie odpowiedzią na te wątpliwości.

Docinanie elementów bez skalpela?

Popularna w ostatnim czasie folia samochodowa to niezwykle przydatny produkt zarówno podczas metamorfozy auta, jak i gdy chcemy nadać mu zupełnie niepowtarzalnego wyglądu, który jest nam potrzebny do różnego typu działań marketingowych. Czy idealne dostosowanie poszczególnych części folii do konkretnych elementów naszego samochodu jest jednak możliwe zupełnie bez użycia skalpela? Teoretycznie tak. Z pomocą techniki wycinania ploterowego możemy bowiem cały projekt oklejenia przenieść z programu komputerowego na rzeczywisty samochód. Elementy, które wymagają wycięcia, są usuwane dzięki ploterowi tnącemu. Taka technika pozwala ograniczyć użycie skalpela, minimalizuje również ryzyko uszkodzenia karoserii samochodu.

Jeśli już użycie skalpela…

…to wykorzystanie jego profesjonalnej wersji. Wiele sytuacji podczas oklejania samochodu wymaga bowiem użycia takiego narzędzia. W takich przypadkach warto jednak stawiać na profesjonalne, bardzo ostre skalpele, które pozwalają na szybkie wykonanie tego typu czynności. Zazwyczaj przy użyciu skalpela (oczywiście o ile mamy do czynienia z bardzo ostrym, jednorazowym ostrzem) wystarczy lekkie zaznaczenie danego fragmentu, który później już stosunkowo łatwo dopasować do kształtu samochodu. Kwestią podstawową jest tu rzecz jasna dobór narzędzia – oszczędzanie na słabej jakości akcesoriach tnących może mieć bardzo opłakane skutki dla oklejanego samochodu. Na szczęście połączenie wykwalifikowanych specjalistów oraz bardzo ostrych narzędzi to gwarancja doskonale prezentującej się na Twoim samochodzie folii w dowolnym kolorze.