Decyzja o odświeżeniu wyglądu Twojego auta może przynieść wiele korzyści, zarówno estetycznych, jak i ochronnych. Jedną z popularnych metod jest aplikacja specjalnej folii, która nie tylko zmienia kolor pojazdu, ale może stać się reklamą Twojej firmy. Jednak oklejanie samochodu to proces wymagający precyzji i skupienia swojej uwagi na kilka kluczowych aspektów, aby efekt był zadowalający. Oto pięć błędów, których zdecydowanie warto unikać.

1. Wybór niskiej jakości materiału

Pierwszym i podstawowym błędem jest wybór folii o niskiej jakości. Tanie materiały mogą nie tylko źle wyglądać, ale również szybko ulec uszkodzeniu, co wymusi na Tobie kolejną wizytę w warsztacie. Z tego względu zwróć uwagę na produkty od renomowanych producentów i sprawdzone źródła ich pochodzenia.

2. Pominięcie etapu przygotowania pojazdu

Przed aplikacją folii, auto musi być dokładnie umyte i odtłuszczone. Zaniedbanie tych czynności może prowadzić do powstawania pęcherzy powietrza i nieestetycznego wyglądu samochodu.

3. Samodzielne aplikowanie bez żadnego doświadczenia

Chociaż w internecie nie brakuje poradników pt. „zrób to sam”, oklejanie samochodu wymaga specjalistycznych umiejętności i narzędzi. Niewłaściwa aplikacja może skutkować bowiem nierównomiernym pokryciem auta lub uszkodzeniem folii. Z tego względu lepiej cały proces powierz profesjonalistom.

4. Ignorowanie warunków atmosferycznych

Temperatura i wilgotność powietrza mają znaczący wpływ na proces aplikacji. Oklejanie samochodu w nieodpowiednich warunkach może skutkować słabym przyleganiem folii do lakieru.

5. Brak zwrócenia uwagi na detale samochodu

Ostatnim błędem jest niedokładne przygotowanie i aplikacja folii na trudno dostępnych częściach pojazdu, takich antenka z „rekinkiem” czy zderzaki. To właśnie uwzględnienie wymienionych detali może zdecydować o ostatecznym wyglądzie oklejanego samochodu.

Uniknij błędów, powierz pracę profesjonalistom

Zmiana wyglądu pojazdu dzięki oklejeniu go specjalną folią jest świetnym pomysłem. Aby cieszyć się jednak idealnym efektem, unikaj wymienionych błędów i zawsze powierz tę pracę profesjonalistom. Jeśli myślisz o takiej zmianie, skontaktuj się z nami! Zapewniamy wysokiej jakości materiały i fachowe wykonanie.