Oklejanie samochodów folią jest obecnie bardzo popularną praktyką. Nic w tym dziwnego, koszty związane, chociażby z promocją firmy bywają naprawdę wysokie, a tego typu forma reklamy jest jednorazową inwestycją, która może przynieść wiele korzyści. Samochody można oklejać jednak nie tylko w celach marketingowych. Wiele osób decyduje się na folię, ze względu na chęć przeprowadzenia nieinwazyjnej metamorfozy swojego pojazdu. Jest to oczywiście świetny pomysł, pod warunkiem że cały proces zostanie wykonany z profesjonalny sposób. Jak więc oklejać samochód folią? W poniższym wpisie postaramy się przedstawić Ci najważniejsze zasady.

Baza to podstawa

Pierwszą czynnością, którą zazwyczaj wykonuje się przed samym procesem oklejania samochodu, jest oczywiście właściwe przygotowanie go. Chodzi rzecz jasna o dokładne umycie karoserii, usunięcie z niej zanieczyszczeń, paproszków i innych niepotrzebnych elementów. Bardzo ważnych krokiem jest także odpowiednie odtłuszczenie powierzchni – wtedy znacznie łatwiej będzie przykleić folię, a także ta będzie się prezentować na samochodzie lepiej. Aplikacja z pewnością będzie także trwalsza.

Narzędzia są bardzo ważne!

Jak nie najważniejsze! Oklejanie samochodu specjalną folią to niezwykle precyzyjny proce, który może zająć wiele czasu, jeśli nie użyjemy odpowiednich narzędzi. Podstawę stanowią oczywiście bardzo ostre nożyki, skalpele czy nożyczki — te są niezbędne do precyzyjnego docięcia folii w odpowiednich miejscach. Zbyt tępe narzędzie tylko poszarpią materiał, który nie będzie się prezentował estetycznie, a wręcz może to prowadzić do podnoszenia się go.

Najbardziej stresujący moment

To oczywiście samo nakładanie folii na samochód. Warto więc trochę ułatwić sobie to trudne zadanie i wcześniej dokładnie wymierzyć wszystkie części. Idealne dopasowanie materiału do kształtu poszczególnych elementów samochodu może znacznie ułatwić cały proces oklejania go. Warto się do tego przyłożyć, ponieważ improwizacja w tym przypadku nie jest wskazana.